Suwalski Park Krajobrazowy

Wigierskie Stowarzyszenie Turystyczne (WST)

Stary Folwark 27
16-402 Suwałki
tel. kom. +48 501 309 345
e-mail: wst1@tlen.pl

Wigierskie Stowarzyszenie Turystyczne zrzesza w swoim gronie osoby i podmioty gospodarcze świadczące usługi turystyczne w rejonie urokliwego jeziora Wigry.

Nasza oferta

Usługi turystyczne w rejonie jeziora Wigry na Suwalszczyźnie

Korzystając z naszych usług o każdej porze roku spędzisz wspaniały urlop, odpoczywając od miejskiego gwaru, zrelaksujesz się podczas leśnych spacerów i wędrówek, płynąc kajakiem, żaglówką lub statkiem, łowiąc ryby, jeżdżąc na nartach, bojerem, konno lub rowerem, zażywając uzdrawiającej kąpieli w ruskiej banii, smakując regionalnych potraw i napitków, a to wszystko w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Wigry, które jest sercem Wigierskiego Parku Narodowego, a ten z kolei znajduje się w centrum Suwalszczyzny – najdalej na północny – wschód wysuniętego krańca Polski, wciśniętego pomiędzy Białoruś, Litwę i rosyjski Obwód Kaliningradzki. Tutaj zobaczysz najpiękniejsze formy terenu związane z obecnością lądolodu najmłodszego zlodowacenia: głębokie rynny polodowcowe, kręte wały ozów i wysokie pasma wzgórz morenowych. Krajobraz ten jest niezwykły, ponieważ łączy cechy terenów podgórskich z nizinnymi pojezierzami i rozległymi kompleksami leśnymi.

W tej baśniowej krainie usytuowany jest nad jeziorem Wigry nieopodal przepływającej Czarnej Hańczy Zespół Poklasztorny Zakonu Kamedułów, wykorzystywany jako centrum kulturalne i rekreacyjne oraz kultu religijnego. Na północnym krańcu tego jeziora funkcjonuje Stacja Edukacyjna „Wigry” – Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego w Starym Folwarku, powstałe w efekcie modernizacji dawnej Stacji Hydrobiologicznej, która w okresie międzywojennym XX w. mieściła prężny ośrodek naukowo-badawczy światowej sławy. Na południowym brzegu jeziora Wigry, gdzie jego wody stykają się z Puszczą Augustowską, funkcjonuje zabytkowa Wigierska Kolejka Wąskotorowa zbudowana w początkach XX w. Kompleks ten w pełni wykorzystywany jest do celów rekreacyjnych.

Zapraszamy do odwiedzenia okolic jeziora Wigry i skorzystania z naszej bogatej oferty.

Zagajnik u Haliny – Stary Folwark

Do wynajmu dla gości przeznaczone jest niezależne mieszkanie znajdujące się w domu mieszkalnym w suterenie. W jego skład wchodzi duża 15 m2, w pełni urządzona  i wyposażona kuchnia, łazienka z prysznicem oraz duży pokój 24 m2 z dużym podwójnym łóżkiem i wersalką. Dom położony jest w zacisznym miejscu niedaleko lasu.  Doskonała baza wypadowa na wycieczki rowerowe i piesze. Dom znajduje sie w odległości 500m. od plaży gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający (kajaki, rowery wodne). Zaledwie 400m. do zaplecza gastronomicznego dla osób które chcą spróbować regionalnej kuchni.

Do dyspozycji gości:

 • Wi-Fi,
 • telewizor,
 • lodówka,
 • kuchnia gazowa,
 • swobodny dostęp do altanki i grilla,
 • w pobliżu wypożyczalnia rowerów.

Gospodarstwo agroturystyczne Za Zakrętem

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia gospodarstwa agroturystycznego ZA ZAKRĘTEM, położonego w jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju – na Suwalszczyźnie, w Wigierskim Parku Narodowym, we wsi Tartak, nad jeziorem Pierty, w pobliżu jeziora Wigry.

Naszym gościom proponujemy pobyt w:

 • pokojach 2 -osobowych z łóżkami małżeńskimi lub pojedynczymi,
 • pokojach 3-4- osobowych z łóżkami pojedynczymi,
 • domku 6- osobowym z 2 jednakowymi sypialniami i wspólną łazienką. Na tarasie znajduje się podstawowy sprzęt kuchenny: mikrofalówka, czajnik, dwupalnikowa kuchenka elektryczna.
 • domku 5-7 osobowym z aneksem kuchennym, salonem, dwoma małymi sypialniami oraz umeblowanym tarasem.

Swoim gościom oferujemy także przepyszne śniadania w formie szwedzkiego stołu. Nasi goście mają okazję spróbowania lokalnych produktów ekologicznych pochodzących z własnego gospodarstwa: wędlin własnego wyrobu, serów, miodu, konfitur z owoców z naszego sadu.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt

Numery telefonu:

 • 602 120 886
 • 519 520 710
 • 87 563 7174

E-mail: noclegiwigry@mail.com

Wigry24.pl

Marek Taraszkiewicz

Instruktor żeglarstwa, kajakarstwa, narciarstwa zjazdowego i biegowego, ster motorzysta i ratownik WOPR. Jeżeli Twoim ukochanym żywiołem jest woda, a Suwalszczyzna porusza Cię swoim pięknem, to zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

 • Prowadzę spływy kajakowe na rzekach Suwalszczyzny – Czarna Hańcza, Rospuda, Marycha i Szeszupa.
 • Wynajmuję sprzęt pływający – kajaki, canoe.
 • Czarter jachtów – dysponuję sześcioma jachtami na jeziorze Wigry.
 • Prowadzę szkolenia żeglarskie i narciarskie.

Poznaj wszystkich Członków SOT

Odsłon łącznie: 176|Odsłon dzisiaj: 2