Azymut Restauracja & Pensjonat

Folwark Hutta

Huta 7
16-402 Suwałki
tel. kom.+48 515 269 875
e-mail: biuro@hutta.pl

Zapraszamy Państwa do Folwarku Hutta na Suwalszczyźnie. Nasz pensjonat znajduje się nad brzegiem jeziora Koleśne. Budynki są rekonstrukcją Folwarku, którego początki sięgają czasów, kiedy Kameduli Wigierscy założyli hutę szkła w XVIII wieku.

Położenie i atrakcje

Położenie obiektu w granicach Wigierskiego Parku Narodowym sprzyja wycieczkom zarówno rowerowym jak i pieszym.

Na naszych Gości czeka przede wszystkim malownicze otoczenie Folwarku Hutta. Można tu posłuchać i podglądać wiele rzadkich gatunków ptaków oraz podpatrzeć bobry, łosie, sarny i dziki.

Położenie obiektu w granicach Wigierskiego Parku Narodowym sprzyja wycieczkom zarówno rowerowym jak i pieszym, wytyczonymi szlakami, wśród unikalnych lasów, pól i jezior. Zimą znajdą tu radość również miłośnicy sportów zimowych, którzy oprócz tras biegowych będą mieli okazję poszusować na trasach zjazdowych w nieodległym nowoczesnym ośrodku narciarskim- Szelment.

Oferujemy pomoc w planowaniu i organizacji wycieczek po polskiej i litewskiej części Suwalszczyzny.

Zapraszamy zatem rodziny i grupy przyjaciół do odwiedzenia Huty, zapraszamy do krainy ciszy, malowniczych widoków i cudownej natury o każdej porze roku.

Na ogrodzonej posesji znajduje się parking, ogromne tereny zieleni oraz plaża.

Spichlerz i Dwojak

Obecnie Folwark składa się z dwóch budynków: Spichlerza i Dwojaka.

Do dyspozycji naszych Gości oferujemy: dwa luksusowo wyposażone apartamenty, cztery  2– osobowe pokoje z podwójnymi łóżkami oraz siedem 2-osobowych pokoi z łóżkami pojedynczymi. W sumie Folwark Hutta oferuje 36 miejsc noclegowych w pokojach o wysokim standardzie.

W odrestaurowanych, stylowych piwnicach Spichlerza i Dwojak, znajdują się przestronne sale, które są idealnym miejscem na spotkania rodzinne i firmowe. Organizujemy również imprezy okolicznościowe wesela, chrzciny oraz komunie.

Na terenie naszego obiektu znajduję się restauracja Komosianka, w której wszyscy mogą spróbować dań regionalnych, ryb z naszych jezior, czy ciasta własnego wypieku. Oferujemy wysokiej jakości posiłki tradycyjnej kuchni regionalnej oraz kresowej – czyli polsko- litewskiej.

W naszej restauracji Goście mają niepowtarzalną okazję spożywania posiłków na dużym tarasie z widokiem na jezioro.

Poznaj wszystkich Członków SOT

Odsłon łącznie: 101|Odsłon dzisiaj: 1