Co zrobić, żeby na co dzień móc podglądać Suwalszczyznę? Żeby na własne oczy zobaczyć, jaka jest tu aktualnie pogoda? Zimą – może właśnie pada śnieg. Latem – może piękny wschód lub zachód słońca nad taflą jeziora?

Najlepiej przyjechać i przekonać się osobiście – do tego najbardziej zachęcamy. Jednak, gdy droga za daleka lub inne obowiązki zatrzymują w domu, można spojrzeć w obraz z kamer online.

Kamera online Wigierski Park Narodowy

Południowa i wschodnia część jeziora Wigry i Wigierskiego Parku Narodowego – kamera z platformy widokowej w m. Bryzgiel (Przystań klubu żeglarskiego „Kamena” oraz wyspa Ostrów) i kamera z wieży widokowej w m. Krusznik (widok na jezioro Wigry).

Kamera online Suwalski Park Krajobrazowy

Dolina rzeki Czarnej Hańczy z widokiem na pagórki ozu turtulskiego w Suwalskim Parku Krajobrazowym – kamera z wieży widokowej w Malesowiźnie na ścieżce edukacyjnej „Doliną Czarnej Hańczy” oraz „Polodowcową rynną jeziora Hańcza”. W okresie zimowym nie jest prowadzona transmisja obrazu online.

Kamera online trójstyk granic

Północna część Suwalszczyzny – obszar bieguna zimna, czyli okolice Wiżajn, przy trójstyku granic Polski, Litwy i Rosji w m. Bolcie.

Kamera online Bryzgiel, jezioro Wigry

Na obrazie z tej kamery zobaczymy najszersze miejsce jeziora Wigry w Wigierskim Parku Narodowym. Kamera znajduje się w Parkowym Centrum Wypoczynku WIDOK.

Kamerki online Suwalszczyzna – informacja

Uprzedzamy jednak, w okresie zimowym, przy intensywnych opadach śniegu możliwe są przerwy w nadawaniu obrazu z kamer nad Wigrami. Zalegający na panelach fotowoltaicznych śnieg pozbawia zasilania kamerę i nadajnik GSM. W Bolciach mogą zdarzać się zakłócenia w zasilaniu sieciowym.