Piknik nad Odrą w Szczecinie

W ostatni weekend 11-12 maja 2024 Suwalska OT gościła w Szczecinie – na „Pikniku nad Odrą” Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego w centrum tego miasta, na Wałach Chrobrego nad Odrą, z promocją Suwalszczyzny i ofert naszych członków, w tym Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Stoisko województwa podlaskiego zorganizował Urząd Marszałkowski, a my postanowiliśmy skorzystać z tego zaproszenia, by mieszkańcom polskiego i niemieckiego Pomorza osobiście przybliżyć nieco uroki odległej dla nich Suwalszczyzny.

Atrakcje i trochę statystyk

To była już 33. edycja tej imprezy i jak zwykle przyciągnęła tłumy odwiedzających, gdyż poza strefą Market Tour (oferty wypoczynku regionów polskich i zagranicznych), były strefy kulinarne – np. Festiwal Smaków FOOD Trucków czy strefa browarów rzemieślniczych, strefy z rękodziełem, strefy atrakcji dla dzieci. Dopisała pogoda. Organizatorzy szacują, że tegoroczną imprezę odwiedziło ok. 80 tys. gości i było ponad 200 wystawców. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowała m.in. Polska Organizacja Turystyczna.

Na stoisku wojewódzkim SOT godnie reprezentowali właściciele Pensjonatu i Restauracji „Azymut” ze Starego Folwarku. Serdecznie dziękujemy im za podjęcie się tego wyzwania – jak wiadomo dojazd ze wschodu na zachód Polski, w jej części północnej, ciągle nie należy do najlepszych.

Zdecydowanie warte odwiedzenia – tak to wydarzenie skomentował w lokalnej szczecińskiej prasie jeden z uczestników. Co potwierdzają też państwo Gryszkiewicz z Azymutu. Czy warto – prosimy przekonać się z relacji fotograficznej.

Opracowanie: Beata Chełmicka-Bordzio

Facebook SOT

Odsłon łącznie: 19| Odsłon dzisiaj: 7