Suwalska Organizacja Turystyczna

powstała w 2006 roku. Zrzesza osoby prawne i fizyczne zainteresowane promocją Suwalszczyzny w Polsce i za granicą.Północna Suwalszczyzna na wschodnim szlaku rowerowym Green Velo to fragment Królestwa Rowerowego Suwalszczyzny i Puszczy Augustowskiej. 

To "bajkowy" region, nie tylko ze względu na niezwykłe krajobrazy wzgórz urozmaiconych jeziorami i rzekami (m.in. Czarna Hańcza, Rospuda, Szeszupa), ale też miejsce, gdzie zagościły krasnoludki, bajkowe wioski i wiele atrakcji, które trzeba odwiedzić!  

Suwalski Park Krajobrazowy z najgłębszym polskim jeziorem Hańczą, wyjątkową Zamkową Górą w Szurpiłach tajemniczego ludu Jaćwingów, filmowymi krajobrazami, Cisową Górą - symbolem regionu.

Wigierski Park Narodowy z pięknym jeziorem Wigry i kompleksem pokamedulskim na półwyspie jeziora oraz miejsca związane z papieżem Janem Pawłem II, historią kamedułów i dawnych dworów ziemiańskich zapisaną w folwarku Hutta.

Trójstyk granic "Wisztyniec" w Bolciach k. Wiżajn, gdzie spotykają się Polska, Litwa i Rosja (Obwód Kaliningradzki), jeden z najlepiej dostępnych w Polsce i atrakcyjnie zagospodarowany (m.in. "rowerowy tron" szlaku Green Velo, MOR, ścieżki, parkingi).


Wielosezonowy Ośrodek "WOSiR Szelment" nad jez. Szelment Wielki u stóp Jesionowej Góry (m.in. stoki narciarskie, narty wodne, park linowy, wystawa sportowych trofeów W. Fortuny). 

Suwałki - letnia stolica bluesa, miasto klasycystycznej starówki, pisarki Marii Konopnickiej i malarza Alfreda Wierusza-Kowalskiego, zaprasza też do Aquaparku, ciekawych muzeów.  

                   
                   


Setki miejsc do nocowania w Suwałkach i okolicy, od hoteli (w Suwałkach np. klimatyczny LOFT 1898), certyfikowane pensjonaty (Folwark Hutta), historyczna Kordegarda w Dowspudzie, przez niezliczone inne obiekty turystyki wiejskiej (np. Leśna Dolina, Na wzgórzu, Ośrodek SOWA, kwatery Wigierskiego Stowarzyszenia Turystycznego). Polecamy też wiele obiektów gastronomicznych ze smaczną kuchnią (m.in. najstarszą w regionie restaurację "Pod Jelonkiem" w Jeleniewie), a także nasz regionalny produkt - sery podpuszczkowe Stowarzyszenia "Macierzanka" z polskiego bieguna zimna (ok.Wiżajn).


Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszymi informacjami turystycznymi:

Wigierski PN w Krzywem: www.wigry.org.pl
 Suwalski PK w Turtulu: www.spk.org.pl
 Centrum Obsługi Turysty KORDEGARDA w Dowspudzie: www.kordegarda.dowspuda.pl
Stary Folwark: www.wigry-info.pl


Suwalska Organizacja Turystyczna zaprasza!


www.sot.suwalszczyzna.eu

Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych