Suwalska Organizacja Turystyczna

powstała w 2006 roku. Zrzesza osoby prawne i fizyczne zainteresowane promocją Suwalszczyzny w Polsce i za granicą.Piknikowo rowerowo w Szelmencie

Ubiegłą sobotę, 9 września, przy wreszcie pięknej słonecznej pogodzie można było z przyjemnością spędzić w Szelmencie podczas rowerowego pikniku zorganizowanego przez Suwalską Organizację Turystyczną i Klub Rowerowy MTB Suwałki, przy współpracy z „WOSIR Szelment” Sp. z o.o. 

Głównym punktem programu były zawody rowerowe – desant MTB na Jesionową Górę. Trasa przygotowana przez Klub, ze względu na prawie dwutygodniowe opady deszczu, okazała się wymagająca. W rowerowej rywalizacji wystartowało łącznie ok. 70 zawodników, w 10 kategoriach wiekowych. Do zawodów, spoza Suwałki i Suwalszczyzny, zgłosili się też uczestnicy m.in. z Białegostoku, Łomży, Kętrzyna, a także z Litwy i Rosji.

Zwycięzcami Open wśród pań została: Klaudia Ostrowska z MTB Suwałki (z czasem 11m33s), a wśród panów: Michał Przekop z Klubu Rowerowego Góra Rowerska Suwałki (czas 8m40s). Pełna lista w załączeniu.


Trzech najlepszych zawodników z każdej z kategorii medalami, pucharami i nagrodami uhonorowali Wicestarosta Suwalski – Witold Kowalewski, Prezes Klub MTB – Stanisław Kamiński, Prezes Zarządu Suwalskiej OT – Jarosław Szostak i inni zaproszeni goście.


Uczestnicy pikniku, poza kibicowaniem i oglądaniem rywalizacji kolarzy na widowiskowej trasie, mogli także skorzystać z profesjonalnego doradztwa rowerowego lub zakupić sprzęt rowerowy z oferty suwalskiego sklepu „Góra Rowerska”, skorzystać z możliwości oznakowania roweru przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wziąć udział w quizach turystyczno-krajoznawczych z upominkami i nagrodami (m.in. voucherami na atrakcje oferowane przez „WOSIR Szelment”), zapoznać się z lokalną ofertą turystyczną (w szczególności członków Suwalskiej Organizacji Turystycznej) i walorami turystycznymi północnej części Suwalsko-Augustowskiego Królestwa Rowerowego Green Velo.Wydarzenie zostało zrealizowane jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego (pn. „Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim Królestwie Rowerowym Green Velo”) oraz Powiatu Suwalskiego (pn. „Kolarski Desant na Jesionową Górę jako główna część wydarzenia turystycznego pn. Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim Królestwie Rowerowym Green Velo”), przy wsparciu Gminy Szypliszki i Gminy Jeleniewo. Partnerem realizacyjnym był WOSIR Szelment Sp. z o.o.

Nieocenioną pomoc przy przeprowadzeniu wydarzenia wnieśli harcerze z 13.SDH „Extrema” im. Szarych Szeregów z Suwałk pod opieką Elżbiety Leończyk. Obsługę stoiska promocyjnego wsparły uczennice z suwalskiego Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II.

Niebawem filmową relację z Pikniku przedstawimy na YouTube.

Polecamy też relację na stronie MTB: http://www.mtb.suwalki.pl/?p=6252

Tekst: B. Chełmicka-Bordzio

Fot. A. Bordzio

Pliki do pobrania


bn201709131441371.jpg
bn201709131441551.jpg

Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych