Suwalska Organizacja Turystyczna

powstała w 2006 roku. Zrzesza osoby prawne i fizyczne zainteresowane promocją Suwalszczyzny w Polsce i za granicą.Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim Królestwie Rowerowym Green Velo
9 września 2017 (sobota)
teren Ośrodka WOSiR Szelment


Suwalska Organizacja Turystyczna i Klub Rowerowy MTB Suwałki  w sobotę 9 września 2017 zapraszają na „Piknik Rowerowy w Suwalsko-Augustowskim Królestwie Rowerowym Green Velo”. Impreza odbędzie się na terenie Ośrodka WOSIR Szelment. Jej głównym elementem są zawody rowerowe MTB na ciekawej i widowiskowej trasie od podnóża po szczyt Jesionowej Góry, ale też promocja walorów północnej części Królestwa Rowerowego Green Velo. W programie liczne quizy turystyczno-krajoznawcze, w których można będzie zdobyć karnety na takie atrakcje, jak narty wodne, park linowy, minigolf lub inne upominki. Na  miejscu będzie profesjonalne doradztwo i sprzęt rowerowy z suwalskiego sklepu „Góra Rowerska”. Rekrutację zawodników prowadzi Klub MTB Suwałki: www.mtb.suwalki.pl/

Wydarzenie jest realizowane jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego i Powiatu Suwalskiego, przy wsparciu Gminy Jeleniewo i Gminy Szypliszki. Partnerem realizacyjnym jest WOSIR Szelment Sp. z o.o. Szczegóły programu w załączonym afiszu.

Warto zaplanować weekend 9-10 września na tę część Suwalszczyzny – będzie wiele wydarzeń turystyczno-rekreacyjnych, czy sportowych, m.in. mistrzostwa w nartach wodnych, szlement off road, maratony kresowe, predathlon – raj dla miłośników aktywności rowerowej i wodnej.


Program:

12:00 oficjalne otwarcie Pikniku

12:10 – 12:40 prezentacja multimedialna „Północna część Suwalsko-Augustowskiego Królestwa Rowerowego Green Velo” (sala konferencyjna, budynek WOSIR Szelment)

w godz.: 13:00 – 13:30; 15:00 – 16:00; 17:00 – 17:30 quizy krajoznawcze z atrakcyjnymi nagrodami, do wygrania m.in. vouchery na narty wodne, park linowy, mini golf (stoisko promocyjne Suwalskiej Organizacji Turystycznej)


14:00 – 17:00 Desant rowerowy na Jesionową Górę (zawody MTB)

Eliminacje czasowe w grupach wiekowych:

14:00 start pierwszej grupy zawodników (2 lub 3 kategorie, w zależności od liczby zawodników w poszczególnych kategoriach)

14:45 start drugiej grupy zawodników (2 lub 3 kategorie, w zależności od liczby zawodników
w poszczególnych kategoriach)

15:15 start trzeciej grupy zawodników (pozostałe  kategorie)

16:00 finał z udziałem najlepszych ośmiu zawodniczek i zawodników niezależnie od kategorii wiekowej


16:30 wręczenie nagród zwycięzcom w zawodach (dekoracje Open i trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych)

17:00 zakończenie zawodów

Rekrutacja zawodników i organizacja zawodów: Klub Rowerowy MTB Suwałki


12:00 – 18:00 stoiska promocyjno-turystyczne, kiermasz wyrobów i produktów regionalnych, stoisko ze sprzętem rowerowym:


Góra Rowerska” Profesjonalny Sklep i Serwis Rowerowy,

ul. Kościuszki 79, Suwałki


Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych