Suwalska Organizacja Turystyczna

powstała w 2006 roku. Zrzesza osoby prawne i fizyczne zainteresowane promocją Suwalszczyzny w Polsce i za granicą. • Gawrych Ruda będzie bezpieczniejsza dla pieszych i turystów

  Najnowsza inwestycja Powiatu Suwalskiego – ścieżka pieszo-rowerowa przy drodze powiatowej w Gawrych Rudzie, weszła w fazę realizacji. Wykonawca inwestycji przeprowadził już pierwsze prace, przygotowujące teren do dalszych działań związanych z powstaniem nowej infrastruktury. Powstający nowy ciąg komunikacyjny dla pieszych i rowerzystów będzie wykonany w innowacyjnej ekologicznej technologii, wykorzystującej kostki z betonem fotokatalitycznym, których właściwości powodują neutralizację szkodliwych związków ze spalin. 

  Więcej
 • Wizyta studyjna Żuławian na szlaku Green Velo na północnej Suwalszczyźnie

  W dniach 19-21 maja na Suwalszczyźnie i sąsiednich Mazurach gościli z wizytą studyjną przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych ze stowarzyszenia "Żuławy", które skupia 21 gmin i powiatów z województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W przygotowaniu programu wizyty na szlaku Green Velo na północnej Suwalszczyźnie pomagała Suwalska Organizacja Turystyczna.

  Więcej
 • Spacerkiem po Suwałkach z przewodnikiem turystycznym

  Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Suwałkach im. Jerzego Klimko zaprasza mieszkańców Suwałk i gości na tematyczne spacery po miejskich trasach turystycznych z przewodnikiem turystycznym, gwarantujące rzetelne poznanie miasta nad Czarną Hańczą.

  Profesjonalnie wyszkolony przewodnik jest gwarancją dotarcia do miejsc najbardziej atrakcyjnych w mieście oraz posłuchania opowieści o historii miasta, jego mieszkańcach, bezcennych zabytkach, tradycjach i kuchni, których nie znajdziemy w książkach i przewodnikach turystycznych.

  Więcej
 • Relacja ze spotkania turystycznego w Muzeum Wigier

  Relacja ze spotkania turystycznego w Muzeum Wigier

  5 kwietnia 2019 w Muzeum Wigier w Starym Folwarku miało miejsce spotkanie turystyczne, zorganizowane wspólnie przez Suwalską Organizację Turystyczną i Wigierski Park Narodowy. Różnorodna tematyka spotkania zainteresowała wielu odbiorców.


  Więcej
 • 5 kwietnia 2019 - spotkanie turystyczne w Muzeum Wigier - zapraszamy!

  5 kwietnia 2019 - spotkanie turystyczne w Muzeum Wigier - zapraszamy!

  W programie m.in.:

  •  inauguracja 30-lecia Wigierskiego Parku Narodowego - kalendarium wydarzeń,
  • obchody 20-lecia wizyty papieża w Wigrach,
  • organizacja imprez turystycznych a prawodawstwo turystyczne (wykład i dyskusja),
  • preferencyjne pożyczki na rozwój turystyczny (prezentacja i konsultacje indywidualne).

  Spotkanie w towarzystwie wystawy "TOP ZIEMI SUWALSKIEJ" - cz. 1.

  Organizatorzy: Suwalska Organizacja Turystyczna i Wigierski Park Narodowy

 • Nowy znaczek turystyczny Suwalszczyzny

  Nowy znaczek turystyczny Suwalszczyzny

  Dodano dnia: 2019-03-16

  No i jest ! W ciągu ostatniej połowy roku, poza pacowską kordegardą w Dowspudzie, kolejna atrakcja turystyczna Suwalszczyzny dołączyła do kolekcjonerskiego systemu znaczków turystycznych.


  Więcej
 • Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

  Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego - współpraca SOT z Zespołem Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach III

  21 lutego 2019 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Suwałkach po raz trzeci zorganizował Międzyszkolny Konkurs Wiedzy

  o Suwałkach i Suwalszczyźnie, skierowany do gimnazjalistów, siódmoklasistów i ósmoklasistów z Suwałk i powiatu suwalskiego.


  Więcej
 • Powiat Suwalski zaprasza do Dowspudy na nowy, rozbudowany plac zabaw i siłownię zewnętrzną.

  Powiat Suwalski zaprasza do Dowspudy na nowy, rozbudowany plac zabaw i siłownię zewnętrzną.

  Powiat Suwalski inwestycję w ramach  realizacji operacji pn. "Rozbudowa infrastruktury sportowo – rekreacyjnej przy zespole parkowo – pałacowym w Dowspudzie" w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich 2014 – 2020.


 • Podsumowanie kajakowych wydarzeń nad Wigrami
 • Budowa Miejsca Obsługi Rowerowej (MOR) w zespole parkowo - pałacowym w Dowspudzie.

  Powiat Suwalski rozpoczął realizację projektu „Odpoczynek i rekreacja w obszarze zabytkowego zespołu parkowo - pałacowego  w Dowspudzie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa podlaskiego na lata 2014 – 2020 Osi Priorytetowej VIII Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej. Przedsięwzięcie było rekomendowane do dofinansowania przez Suwalsko – Sejneńską Lokalną Grupę Działania. 


 • 12 – 13 maja 2018 Aktywna Majówka nad Wigrami

  Suwalska Organizacja Turystyczna wspólnie z partnerami: Wigierskie Stowarzyszenia Turystyczne,  Wigierski Park Narodowy, Fundacja Wigry Pro, firma KayakZone i pozostałymi partnerami zapraszają na Aktywną Majówkę nad Wigrami (weekend 12 i 13 maja 2018).

   

  12 maja/ sobota – dzień wodny (8:30 – 20:00)

   

  Najważniejszymi elementami tego dnia – Pikniku kajakowego  –  są:

  1.  Wigierski Maraton Kajakowy (Jezioro Wigry – Czarna Hańcza); 
  2. Wielki Test Kajaków i premiera nowego kajaka z Suwalszczyzny: Caribou Kayak Adventure
   (prezentacja k. 50 różnych typów kajaków i kanadyjek.)

 • Spotkanie turystyczne z otwarciem wystawy „Top Ziemi Suwalskiej”

  W piątkowe popołudnie - 16 marca 2018 r. – w suwalskim Hotelu LOFT 1898 ***, odbyło się otwarcie wystawy pt. „Top Ziemi Suwalskiej”, zorganizowanej przez członków Suwalskiej Organizacji Turystycznej. 

 • Zaproszenie na otwarcie wystawy „Top Ziemi Suwalskiej” do Hotelu LOFT

   


  Na najbliższy piątek - 16 marca 2018 r. - współorganizatorzy wydarzenia Suwalska Organizacja Turystyczna i suwalski Hotel LOFT***, a także Powiat Suwalski i Gmina Suwałki, zapraszają na otwarcie wystawy pt. „Top Ziemi Suwalskiej”. Rozpoczęcie o godz. 17:00, w sali konferencyjnej hotelu LOFT 1898*** w Suwałkach. Wydarzenie objęte jest patronatem Starosty Suwalskiego i Gminy Suwałki.

 • TOP ZIEMI SUWALSKIEJ - wystawa o północnej Suwalszczyźnie w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku

  Wczoraj, 8 lutego, w białostockiej Operze i Filharmonii przy siedzibie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej odbył się wernisaż wystawy fotograficzna pn. TOP ZIEMI SUWALSKIEJ przygotowanej przez Suwalską Organizację Turystyczną.

 • Podlaskie Let's Go Outside

  Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w pierwszym z serii cyklicznych spotkań pt. "Podlaskie Let's Go Outside", które odbędzie się 8 lutego br. w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1, o godzinie 17:00 (wstęp wolny).  

  Więcej
 • Pierwszy kolekcjonerski znaczek turystyczny na Suwalszczyźnie

  Trójstyk granic Polski, Litwy i Rosji (Obwodu Kaliningradzkiego) w Bolciach, gm. Wiżajny, został właśnie włączony w system kolekcjonerskich znaczków turystycznych, funkcjonujący w wielu krajach Europy i w USA.

  Więcej na stronie powiatu suwalskiego >>

 • Podsumowanie sezonu turystycznego 2017

  Zarząd Suwalskiej Organizacji Turystycznej oraz Wigierski Park Narodowy zapraszają na spotkanie – podsumowanie sezonu turystycznego 2017 i prezentację wybranych założeń na sezon 2018 - które odbędzie się 28 listopada 2017 (wtorek) w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem (sala konferencyjna na parterze).


  Więcej
 • Nasi wśród najlepszych

  Wigierski PN został laureatem III miejsca w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, etap regionalny (województwo podlaskie). Dzięki temu został zgłoszony do etapu ogólnopolskiego, który zostanie rozstrzygnięty 27 października.  Ponadto produkt turystyczny pn. „Wigierski Park Narodowy przyjazny turystom aktywnym” wystartuje też w  głosowaniu internautów. Liczmy na Wasze głosy wspierające, a Parkowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo w etapie ogólnopolskim.

 • Podlaskie na weekend

  Zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją  Podlaskiej ROT „Podlaskie na weekend”. 

  Rozdział dotyczący Północnej Suwalszczyzny powstał na podstawie materiałów opracowanych przez Suwalską Organizację Turystyczną i przekazanych Podlaskiej ROT. Szkoda, że wydawca zapomniał o tym wspomnieć.


  Publikacja służy jako materiał promocyjny województwa na targach turystycznych, w których uczestniczy PROT. Przygotowujemy się do materiału z ofertą zimową. 

  Więcej
 • Piknikowo rowerowo w Szelmencie

  Ubiegłą sobotę, 9 września, przy wreszcie pięknej słonecznej pogodzie można było z przyjemnością spędzić w Szelmencie podczas rowerowego pikniku zorganizowanego przez Suwalską Organizację Turystyczną i Klub Rowerowy MTB Suwałki, przy współpracy z „WOSIR Szelment” Sp. z o.o. 

  Więcej
Strona z 4

Strony ONAVI.plTworzenie stron internetowych